Yerel Seçim Ne Oldu?

SEÇİM BİZE NE KAZANDIRIR?

Yerel seçim ne olduğu sorusuna ilk önce TÜRK toplumunun demokrasi bütünlüğü ve hassasiyeti olarak ben şahsım adına da teşekkür ediyorum. Normal yaşantımda Ne yerel seçim nede genel seçim üzerine hiç bir ortamda kolay kolay konuşmadım. Her zaman bilgilerim ve gördüklerim bana ait ve özel kalmıştı ama sizlere biraz gördüklerimden bahsedeceğim..

Türk toplumunun şu an ki tek sıkıntısı EKONOMİ, evet ekonomi başka zihniyetlerin ekonomiyi bile manipüle etmeye çalışmasını dahi seyrettik, bu Yerel seçim ne oldu sorusunun sadece başlangıcıydı.

Yerel Seçim Sonuçları Ne Oldu ?

Yerel Seçim 31 Mart 2019 Tarihi ile Sabah mesai saatlerinde başlamış oldu, TÜRK vatandaşı olan herkes coğunluk olarak oylarını kullanmak için yollara döküldü, Saat 17:00 itibari ile sandıklar kapanıp YSK’nın yayın yasağı kalkması ile oylar sayılmaya başladı, başlangıçta bir hayli hızlı sonuçlar alınsa da Büyük Şehirlerde sorunlar yaşanmaya pürüzler çıkmaya başladı. 23 : 00 Sularında ise Anadolu Haber Ajansının veri girişi durduruldu ( Durdu ) Cumhuriyet Halk Partisinin İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İMAMOĞLU 9 defa kürsüye çıkarak AA Haber Ajansını ivedilikle göreve çağırdı. Son çıktığında Yüksek Seçim Kurulu Başkanın açıklamasına dayanarak da İstanbul da ki seçim maratonunun galibi Ekrem İMAMOĞLU olarak belirledi..Şimdi gelelim seçim sonucundan önce yaşananlara, Sayın Binali YILDIRIM henüz bitmemiş bir seçimin ortasında kazandığını açıklayarak manipülasyon sisteminin adımını atmış oldu, ardından Sayın Devlet BAHÇELİ çıkarak belli belirsiz bir konuşma ile kazandık ama kazanmadık tarzında konuşmalar sergileyerek hepimizin aklında soru işaretleri bıraktı.. hadi onu da geçtik dedik SAYIN CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan çıkarak belli Şehirlerde ve İllere hükmedemediklerini dile getirdi.

Yerel Seçim Sonuçları

Ankara başta olmak üzere Antalya – Adana ve İstanbul’u kaybettiklerini üstü kapalı bir şekilde bizlere sundu iyi dinleyiciler bunun farkında varmış olmalı ki ondan sonra gelen sonuçlar bizleri ufaktan mutlu etmeye başlamıştı. AA haberin veri akışı durduğun da Ekrem İMAMOĞLU’nun kazandığını biliyor gibiydik ama tescil bekledik. Her seçimde olduğu gibi Her başkanı her ülke yöneticisini Demokrasi belirlediği gibi bu Yerel Seçim’de Ağırlığını koyarak işi bitirmiş oldu, Düşüncem bir daha ki büyük seçimde AKP iktidarının sonra ereceğine ve büyük bir LİDER doğunu söyleyebilirim. Ekrem İMAMOĞLU geliyor. ,

İlgili Yazı:  Mazbata Nedir? Mazbata Kimlere Verilir?

DOĞUM PARASI YARDIMI NASIL ALIRIM ? TIKLAYIN

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir