Web Sitesi Kurma Nasıl Olur? Site Ayarları Nasıl Yapılır?

Web siteleri kazanç sağlamak için ise önemli bir platformdur. Aynı zamanda reklam yapmak ya da verilen bir hizmet – ürün hakkında bilgiler sunmak için de çok uygundur. İnternetin yaygınlaşması ile milyonlarca insan web sitesi nasıl kurulur aracılığı ile çeşitli işleri yapmaya başladı. Özellikle reklamcılık ve alışveriş alanına web siteleri günden güne daha geniş bir kitleye yayılıyor. İnternet üzerinden kazanç sağlamak bu sayede oldukça iyi bir gelir yoludur. İnternet üzerinden milyonlarca farklı web sitesi bulunur ve çeşitli amaçlar web siteleri kurulmaya devam ediliyor. Web sitesi kurma göründüğü kadar kolay bir iş değildir.

Çünkü bu iş için bazı konulara hâkim olmak gerekir. Aynı zamanda web sitesi kurduktan sonra da site ile düzenli olarak ilgilenmek gerekir. Aksi takdirde site boşuna kurulmuş olur ve istenilen şekilde ilgi görmez. Web sitesi kurmayı anlaşılabilir ve basit bir şekilde sizlere bu yazımızda anlatacağız.  Web sitesi kurma için izlemeniz gereken yollar, bunun için işleri daha kolay getiren uygulamaların olup olmadığı, web sitesinin ne kadar sürede kurulduğu, nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiği gibi konularda bilgi sahibi olmanız için bu yazıyı ele alıyoruz.

Web Domain Satın Alma

Bir internet sitesi kurmak isteyen kişilerin yapması gereken ilk işlem Domain satın almaktır. Domain, alan adı anlamına gelir. Yani kuracağınız web sitesine giriş yapmak için kullanılacak adrestir. Web sitenize erişmek isteyen herhangi bir kullanıcı, tarayıcısına bu adı yazar ve böylece sitenize giriş yapar. Web sitesi kurmak için yapmanız gereken ilk işlem sitenize uygun bir alan adı belirlemek ve bu alan adını satın almaktır. Domain satın alma işlemi, bir web sitesi kurmak isteyen kişilerin atması gereken ilk adımdır.

İlgili Yazı:  Hamileliğin Belirtileri - Test Olmadan Hamilelik Nasıl Anlaşılır ?

Web Hosting Satın Alma

Web sitesi kurmak isteyen ve domain satın alan kişilerin yapması gereken işlemler arasında Hosting satın alma da yer alır. Hostingbir web sitesinde yayınlanacak olan yazılar, müzikler, resimler ve benzeri her türlü içeriğin yüklenmesini sağlar. Yani Hosting sayesinde kullanıcılar, sitenizde bulunan çeşitli içerikleri görebilir. Bir başka şekilde anlatılacak olur ise Hosting, bir barındırma hizmeti olarak adlandırılır. Siteye yüklediğiniz yazılardan videolara her içerik Hosting sayesinde depolanır. Böylece bir kullanıcı sitenize girdiği zaman bu yüklemiş olduğunuz içerikleri sorunsuz bir şekilde görebilir.

Hosting Ve Domain Bağını Kurma

domain ve hosting

Domain ve Hosting satın alma işlemini tamamlayan bir kişi web sitesi kurmak için bu ikisini bağlamalıdır. Yani Domain ve Hosting araçları bağlanmalı ve internet sitesi aktif edilmelidir. Bunun için ise Hosting paneli kullanılabilir. Hosting paneli üzerinden Domain tanımlanır. Daha sonra ise Hosting tarafından bazı sunucu adresleri verilir. Verilen bu sunucu adresleri ise alan adına tanımlanır. Bu tanımlama sonucunda ise Domain yönlendirme işlemi tamamlanarak alan adının Hosting sunucusu üzerinden çalışması sağlanır.

Altyapı Sistemi Seçmek

Domain ve Hosting birleştirme kapsamında yapılan işlemlerden sonra bir altyapı seçmek gerekir. Web sitesi kurmak için tercih edilebilecek birçok hazır altyapı sistemi vardır. WordPress ve benzeri altyapı sistemlerinden biri tercih edilerek internet sitesine göre tasarım ve temalar oluşturulabilir. Hazır altyapı sistemlerine özel eklentiler ve araçlar ile de web sitesi hem kontrol edilebilir hem de geliştirilebilir.

Yazımızda, web sitesi kurma için izlemeniz gereken yolu basit ve mümkün olduğunca açık bir şekilde sizlere anlattık. Anlattığımız şekilde adım adım ilerleyerek bir web sitesi kurabilir ve içeriklerinizi insanlara sunabilirsiniz.

İlgili Yazı:  Instagram Takipçi Satın Alma Nasıl Olur? 2019

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir