Site Açarak Para Kazanma – İnternetten Para Kazanma

Günümüzde yoğun çalışma şartları altında olan kişiler internetten para kazanma yollarını araştırıyor. Özellikle dikkat çeken ve hemen hemen her ortamda konuşulan site açarak para kazanma fikri, iş fikirleri arasında en popüler olanlar arasında yerini alıyor. Büyük siteleri örnek göstererek başlayan konuşmaların sonu mutlaka araştırmak lazım denerek bitiyor. Peki site açarak para kazanma nedir? İnternetten para kazanmak mümkün mü?

Site Açarak Para Kazanma Nedir? Site Fikirleri

Site açarak para kazanma aslında adı üstünde bir web sitesi oluşturarak reklamlar sayesinde para kazanmaktır. Öncelikle yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Web sitesi ne üzerine olacak? Buna karar verin.
  • Bir adet hosting ve domain(alan adı) alın.
  • Bütçeniz var ise ücretli WordPress teması alın.
  • SEO ayarlarını, Google gibi arama motoru kayıtlarını yaptırmak için bir SEO uzmanından yardım alın.
  • Günlük güncel olarak içerik ekleyin veya bir içerik yazarı ile anlaşın.
  • Sitenize sosyal medya hesapları açarak girdiğiniz içerikleri bu ağlarda paylaşın.

Web site fikirleri arasında günümüzde en popüler olanlar teknoloji ve sağlıktır. Bu iki alan oldukça popüler olsa da rekabet yoğun olduğundan sitenin popülaritesini artırmak pek mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden ‘kendi sevdiğiniz alan üzerine’ bir site açmalısınız. İlgilendiğiniz, yazmaktan veya konuşmaktan zevk aldığınız alanı veya alanları belirleyin.

Alan Adı ve Hosting Seçimi

Site açarak para kazanmak için önemli hususlardan biri de hosting ve domain yani alan adıdır. Başlangıçta limitsiz hosting almanız gerekmez. 5GB disk kapasiteli, 100GB aylık trafikli bir hosting işinizi görecektir. İlerleyen zamanlarda paketini yükseltirsiniz.

Alan adı seçimi en önemli konulardan bir tanesidir. Kısa, akılda kalıcı ve .com veya .net uzantılı alan adı tercih edin. Mümkün mertebe Türkçe karakter bulundurmayan bir isim olsun. Unutmayın, alan adı markanızı yansıtacaktır.

İlgili Yazı:  Web Sitesi Kurma Nasıl Olur? Site Ayarları Nasıl Yapılır?

İçerik Girişi

Site açarak para kazanma konusunda en önemlilerinden biri de içeriktir. Ne hakkında olursa olsun her zaman araştırarak, özgün ve SEO uyumlu makale yazmanız gerekiyor. Bu konuda yeteneğiniz veya zamanınız yoksa ücreti karşılında bir içerik yazarı ile anlaşabilirsiniz. Ne kadar özgün içerik o kadar ziyaretçi demektir. Tüm bunları yaptıktan sonra tekil ziyaretçiler gelmeye başlayacaktır. Ortalama +500 tekil ziyaretçiden sonra sitenize tanıtım yazısı veya banner reklam alarak internetten para kazanabilirsiniz. Site açarak para kazanmak için yine bunların dışında ortalama 10 tekil ziyaretçiden sonra Google AdSense başvuru yapabilir, onaylandığı takdirde Google reklamları ekleyerek yine bir kazanç elde edebilirsiniz. Hemen bir site açarak para kazanmak istiyorsan. Domain almak için Godaddy tercih edebilirsiniz. Ek olarak’ta tanıtım yazısı ile destekleyebilir, rahatlıkla üst sıralara çıkabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir