Ripple XRP Nedir? Ripple Nasıl Alınır?

Ripple bir ödeme ağı olarak RippleNet ve Ripple XRP olarak hayata geçmişti. Bilinen diğer kripto para biriminin aksine Ripple, madenciliği olmayan ve ledger adı verilen blockchain tabanlı olarak sistemin tamamen bir şirket üzerinden yönetildiği koin değeridir.  Hali hazırda bir şirketin bulunması üzerine güvence sağlayıp büyük şirketlerin ve bankaların muhattabı olduğu için sıkça tercih edilmektedir. CEO’su Brad Garlinghouse’un olduğu Ripple bir çok yurt dışı ülkesinde ofisleri bulunmaktadır. Ripple nedir XRP nedir?

Ripple Nasıl Avantaj Sağlar?

American Express,UBS ve Türkiye üzerinden Akbank gibi 100’den çok partnerlerin kurumsal paralarını yöneten blockchain teknolojisi içinde düşük ve az maliyetli global işlem gördüğü için alım olanağı sağlamaktadır. Ripple gönderim hızı o kadar hızlı ki dünyanın bir ucundan bir ucuna tam tamına 4 saniye içerisinde gönderim sağlayabiliyor. Bildiğimiz Ripple ağı saniyeler içerisinde 1500 işlem olanağı sağlıyor.

ripple nedir

35 Milyar Dolaraklık kripto paralar arasında Ripple 4. Büyük dijital para olarak görünüyor. Kürsel çapta olarakta 50’den fazla değerli para birimi bulunuyor. Ripple kendi değerini üreten bir şirket üzerinde olduğu için kendini Bitcoin gibi diğer kripto paralar arasında farklılaştırıyor. Ripple 55 farklı işlemci sistemi ile çalışan uzun vadede 3 parti işlemler ile kendi yapısını geliştirmeye çalışmaktadır. Manipülasyon üzerinden bir saldırı yapılmaması veya değişim göstermemesi adına müşterilerine olan güvenini daha da arttırması bekleniyor.

Ne Kadar Ripple Var?

Şu ana kadar üretilmiş olan Ripple’lar 99,993,093,880 XRP olup piyasada sunulan Ripple sayısı yalnızca 38,739,144,847 XRP olarak sunulmuştur. Kullanım harici kalan koinler şirket içerisinde belli zaman dilimlerinde pazara konulmaktadır. Madencilikten farklı bir şekilde çalışan Ripple, Bitcoin, Litecoin, Ethereum gibi ağır işletim sistemi gerektirmeyen rahatlıkla blok zincirlerinde çalışma olanağı sağlıyor. Ripple içeri nedir?

İlgili Yazı:  Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Nedir? Bitcoin Analiz

Ripple Ne Kadar ?

05.05.2019 Tarihin’de

0.31 Dolar

1,82 Türk Lirası

Anlık olarak değişimleri mevcuttur, şu an sizlere net olarak bir şey söylemek doğru değil ama alta vereceğim linkten detaylı analiz sağlayarak ripple alımı gerçekleştirebilirsiniz. Ripple almak için bir çok site mevcut olmasına rağmen sizler geniş bir araştırma sağlayarak alımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir