Pubg Lite Safe Mode Hatası Ne Demektir?

Birçok kişinin severek oynadığı Pubg Lite oyunu son zamanlarda güncellendi ve kullanıcıların çok işine yarayacağı bir hale getirildi. Bu güncellemeye göre oyun artık çok az performansa sahip mobil cihazlar üzerinde bile oynanabilmektedir. Bunun için oyuna kayıt oluşturmak ve bir karakter seçmek yeterli olmaktadır. Bilgisayar versiyonundaki kalitesini düşürmeden güncellenen oyun kullanıcıya kaliteli ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunmaktadır. Ancak bu güncelleme geçtiğimiz mayıs ayından beri kullanıldığından oyunda bazı Pubg Lite hataları bulunmaktadır. Bu hatalardan bir tanesi safe mode hatası olarak geçmektedir. Bu alınan Pubg Lite hataları oyunun sıkı takipçilerini üzdüğünü bu yüzden çözüm yolları aradıklarını belirtmekte fayda var.

Pubg Lite Safe Mode Hatası Hakkında

Bu sorun genel anlamıyla bir donanım sorunu olabilmektedir. Ya da oyun sizin bilgisayar sisteminizi algılayamıyor da olabilir. Bu durumlardan hangisi olduğunu anlayabilmek oldukça güç olabilmektedir. Bu yüzden aşağıda bahsedeceğimiz çözüm yollarından birkaç tanesini denemeniz gerekebilmektedir. 

Pubg Lite Safe Mode Hatası Çözümü

Pubg Lite Safe Mode Hatası Çözümü

Pubg Lite safe mode hatası çözümü için izlenebilecek çözüm yollarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. Bu çözüm yollarını genel olarak Pubg Lite hataları için de deneye bilmeniz ve çözüme kavuşmanız mümkündür. Çünkü yaşanan sorunların geneli sistem ve ya donanımla ilgili olmaktadır. Pubg Lite Safe mode hatası çözümü sıralaması;

  • Adım 1: Kullandığınız BIOS güncellemesi yapmayı biliyorsanız; güncellemesini gerçekleştirin. Eğer bu güncellenmeyle ilgili herhangi bir fikriniz yok ise bilen birinden destek almanız bilgisayarınızın genel sistemiyle ilgili yaşayacağınız diğer sorunların önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bu önemli bir konudur.
  • Adım 2: BIOS güncellemesini gerçekleştirdikten sonra, BIOS pilini tamamen yerinden çıkartın. Bu BIOS’a elektrik gitmesini engellemeniz için yapacağınız bir adımdır.
  • Adım 3: Güç kablosunu yerinden çıkarın.
  • Adım 4: Bilgisayarın Powers düğmesine bilgisayarınızı açmaya kapamaya yarayan düğmeye 2-3 defa basın. Böylece bilgisayarınızın sisteminin yerine gelmesini sağlamış olacaksınız.
  • Adım 5: Bıos pilini yerine dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Adım 6: Güç kablosunu yerine takın
  • Adım 7: Bilgisayarınızın açma-kapama düğmesine basın ve bilgisayarınızı açın.
İlgili Yazı:  Pubg Lite Nedir? Pubg Lite Nasıl Oynanır?

Pubg Lite Safe Mode Hatası

Bu adımları birer birer denedikten sonra oyunda tekrar aynı sorunun yaşanmayacağını belirtmekte fayda var. Ancak böyle bir hatayla tekrar karşılaşırsanız tekrar aynı adımları denemeniz gerekebilmektedir. BIOS ile ilgili işlemleri gerçekleştirirken dikkat etmeniz bilgisayarınızda yaşayacağınız köklü bir sorunun önüne geçmesine yardımcı olacaktır. Pubg Lite hataları devam ettiği takdirde oyunu telefonunuzdan ve ya tabletinizden kaldırıp tekrar yüklemeniz de çözüm konusunda faydalı olabilmektedir.

Pubg Lite FPS Gösterme Nasıl FPS Ayarları Yapılır? Öğrenmek için TIKLAYIN

Yorumlar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir