Pubg Lite Nedir? Pubg Lite Nasıl Oynanır?

Tanışma

Pubg lite nedir, Battle Royale türü oyunlar arasında en kalitei olan ve çevrimiçi çoklu oyunlu bir oyundur. Her maç, öteki 99 oyuncuyla beraber bir savaş alanına yerleştirilip, araç-gereç toplayarak, rakiplerinizi alt edip hayatta kalan son birey olmak amacınızdır. Kazanan hepsini alır, bundan dolayı tabanca tutma yeteneği kadar strateji de oynanışta çok önemlidir.

Oyunun Kuralları

PUBG LITE’ın tek kuralı, her bir maçta hayatta kalan son birey olmaktır. Herhangi bir eşyanız olmadan bir uçaktan düşeceksiniz. Oyun süresince yağmalamaya ve sayısız eşya bulmaya devam etmelisiniz. Her eşya hayatta kalma taktiğin için farklı bir fakat hizmet edecek. Peşinden hayatta kalacak son fert olabilmek için karar vermeniz gerekmektedir, rakiple karşı karşıya gelip savaşmak mı yoksa gizli saklı hareket etmek mi? Haritada dolaşmak için seçebileceğiniz çok sayıda aracınız olacak. Yapmanız gereken, taktiksel bir seçim. PUBG LITE’ın oyun dinamikleri olan Mavi Alan ve Kırmızı Alan, haritadaki gezi yönünüzü eylemsiz ve sıkıntılı bir şekilde yönetecektir.

Mavi Alan

Mavi alan, haritaya atladıktan sonrasında kısa bir süre içinde rastgele görünecek, süre ilerledikçe küçülecek ve daha da küçülecektir. Güvende kalmak için mavi alanın içinde kalmak zorundasınız. Mavi alanın dışında olmak, her seferinde daha çok hasar almanıza niçin olur ve mavi alanın hasarı, daire küçüldükçe artar.

Kırmızı Alan

Mavi alanın aksine, kırmızı alanın haricinde kalmanız gerekmektedir. Kırmızı Alan, haritada rastgele görünecek bir tehlike bölgesidir. Kırmızı alan içerisinde kaldığınız sürede Bombalanma başlayacak ve içerisinde kaldığınız sürece büyük hasar alacaksınız. Kırmızı alan içerisinde binalara sığındığınız zaman hasar almayacaksınız. Kırmızı alan bombaları, çalgılara da hasar verir dolayısıyla binaların içinde kalmak sizin için daha iyi olacaktır.

İlgili Yazı:  Pubg Lite Giremiyorum? Pubg Lite 4 Haziran Güncellemesi

Haritalar

PUBG LITE’ın 3 farklı haritası mevcuttur, ayrıca antreman modu da mevcuttur. Her bir haritanın farklı özelliklere sahip olması, oyuncuların farklı bir oyun stili ve taktikle oynamasını ister.

Erangel

erengel haritası

Erangel, hayal gücümüzde Karadeniz’de bulunan bir ada. Direniş hareketlerine katılan mahalli halk adalarını geri almaya çalıştı, fakat başarısız olarak adadan ayrılmak zorunda kaldı. 8×8 km büyüklüğündeki harita, Nükleer Santral, Askeri Üs, Taşkın Kasabası, Bataklıklar ve Dağlar benzer biçimde çeşitli ortamlar sunmaktadır.

Miramar

miramer haritası

Miramar, ıssız bir çöl haritasıdır Engebeli araziler ve yoğun şehir alanları, hayatta kalma becerilerinizi daha çok zorlayacaktır. Miramar’a özel silahlar ve çalgılar ile birlikte stratejinizi oluşturun ve savaş arenası deneyiminin keyfine varın.

Sanhok

sanhok haritası

Sanhok, Güneydoğu Asya’daki adalardan esinlenmiş, oynanabilir üçüncü haritadır. Sanhok’ta bulunabilen daha üst sınıf silahlar ile beraber, daha hızlı aksiyona girerek, oyunun zevkini daha çok çıkarabilirsiniz.

Antrenman Modu

pubg lite antreman modu

Oyuncular, tüm tabanca ve araçlar ile, bir vakit sınırı olmadan alıştırma yapabilir ve gerçek oyunda rakiplerine karşı daha basit üstünlük sağlayabilir.

Modlar ve perspektif

Oyun stilinize ve tercihinize bakılırsa, 2 farklı perspektif ile PUBG LITE’ı oynayabilirsiniz: Üçüncü Şahıs Perspektifi ve Birinci Şahıs Perspektifi. Hangi perspektifin daha iyi olduğu şeklinde bir doğru yoktur, lütfen tercihinize bakılırsa seçiminizi yapın.

Üçüncü Şahıs Perspektifi (TPP)

Bu perspekif ile karakterinizi bedenini dışarıdan görebilirsiniz.

antreman modları

Birinci Şahıs Perspektifi (FPP)

Bu bakış açısı ile oynadığınız karakterin gözünden görürsünüz.

FPP modu

Modlar – Tek (Solo) veya takımla (Squad)

Tek başınıza veya bir takımın parçası olarak oynamak sizin tercihinizdir. Squad oynamak istiyorsanız, takım arkadaşlarınızdan sıkıntılı anlarda yardım talep edebilirsiniz ve daha taktiksel bir halde rakip ile karşı karşıya gelirsiniz.

Ayrıca “solo-squad” modunda da oynamaya karar verebilirsiniz,

İlgili Yazı:  Pubg Lite Açılmama Sorunu – Pubg Lite Açılmıyor

Solo – Siz Tek 99 kişiye Savaşıyorsunuz.

Squad – 4 kişiden oluşan bir grupla oynayın, 3 arkadaş ile yahut rastgele oyuncular ile 24 öteki Squad rakibe karşı.

Solo-squad – Tek başınıza oynayın, diğer solo veya squad oyunculara karşı.

Sesli İletişim

pubg lit sesli iletisim

PUBG LITE sesli iletişimi destekler, bu şekilde kolayca ekibinızla taktikleri tartışabilirsiniz. Zekice kullanın.

Haritayı Kullanmak ve Yön İşaretlemek

Haritayı tahmin ettiğinizden daha sık kullanacaksınız. Harita mavi alan ile kırmızı alanı gösterir ve hem de sizin ve ekibinızın bir sonraki adımını ve stratejisini belirlemeye destek sunar. Solo veya Squad, haritada ilerlemek dilediğiniz lokasyonu işaretleyin. Zekice kullanın. Bu, özellikle Squad modunda etkili bir mesajşim aracıdır, nerede buluşmak istediğinizi, nereye gitmek arzu ettiğiniz ve çok daha fazlasını vurgular.

Oyun-içi Ödüller

BP, veya Battle Points, PUBG LITE’ta oynadığınız her bir maç için ödül olarak verilir. Daha uzun hayatta kalırsanız yada iyi performans gösterirseniz, daha çok BP kazanabilirsiniz. BP’lerle lobide çeşitli eşyalar ve kasalar satın alabileceksiniz. Hayatta kalmış olduğunuz her mavi alan çemberinden sonrasında, bir maçtan ne kadar BP biriktirdiğinizi görebileceksiniz.

BP

Ücretsiz Pass

 PUBG LITE oynadıkça, Pass’lerden daha çok eşya kazanacaksınız. Pass’leri incelemeyi ihmal etmeyin. Pass’ler devamlı olarak güncellenir.

pubg lite level sistemi

Sezonlar

PUBG LITE, Sezonlara bölünür kişisel istatistiklerinizi takip edebilir, her bir sürem için liderlik durumunuzu görüntüleyebilirsiniz. Ergonomik yapın ve liderlik tablosunda zirveye adınızı yazdırın.

Deneyiminizi Kolaylaştıracak QoL (Quality of Life) Özellikleri

Otomatik Şarjör değişiklik yapma: Bu özellik ile, tabanca derginizdeki cephane bittikten sonrasında silahınızdaki cephane otomatikman tekrar yüklenir.

Otomatik ateş modu ile, tüm donanımlı silahlarınızı otomatikman bu moda getirebilirsiniz. Bu şekilde, her bir yeni tabanca lootladığınızda ve kuşandığınızda, otomatik atış moduna geçme yükünden kurtulursunuz.

İlgili Yazı:  Pubg Lite Güncellemesi Geliyor - Yeni Silah Yeni Araç ve Yeni Modlar

Ergonomik Mini-Harita ve Harita Özellikleri

pubg lite minimap

1- Ses Yönü Görüntülenmesi

Ses, PUBG LITE oyununun önemli bir özelliğidir. Yakında bulunan silah seslerini ve araç seslerini iyi bir halde duymanız, rakiplerinizin nerede olduğunu ve eylemlerin nerede gerçekleştiğinden şüphe etmenizi ve rekabet pozitif yanlarına haiz olmanızı elde edecektir. Sadece dikkat etmelisiniz, susturucu eklenmiş silahların duyulması ve bulunması rahat olmayacaktır.

2- Araç Yönü Görüntülenmesi

Bir binanın içinde bir süre kaldıktan sonra ya da başkalarıyla çatışmaya girdikten sonra aracınızı nereye koyduğunuzu anımsamak her vakit basit olmayabilir. PUBG LITE’taki mini-harita, aracı bulmanıza yardımcı olmak için sürdüğünüz aracın konumunu gösterecektir, doğal olarak yine binmeye karar verirseniz.

3- İşaret’e Olan Mesafe

işaretleme

Harita, sizin ile işaretlediğiniz ‘işaret’ arasındaki mesafeyi gösterecektir.

4- Bomba süre Ölçer

PUBG LITE’ta bombaların zamanları görüntülenebilir. Dikkatlice sayın.

Battlegrounds’da görüşmek üzere!

PUBG Lite Hataları – PUBG Lite Hata Çözümleri

PUBG LİTE İNDİRMEK İÇİN

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir