Pubg Lite Kasma Sorunu – Pubg Lite Hataları

Pubg Lite mobil üzerinden oynanan, özellikle son güncellemesinin ardından milyonlarca kullanıcıya ulaşmış bir oyundur. Oyun sadece bilgisayar üzerinden oynanabilirken on güncelleme ile az performansı olan tablet ve ya akıllı telefonlar üzerinden de oynanabilmektedir. App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilen oyun, oyunun sıkı takipçileri tarafından sevilerek oynanmaktadır. Ancak güncellemenin yeni olması beraberinde bazı Pubg Lite hataları getirmektedir. Bunların en başında herkesçe dillendirilen Pubg Lite kasma sorunu gelmektedir.

Pubg Lite Lag Sorunu

Birçok oyun severi çılgına çeviren bu sorun mobil üzerinden ve ya tablet üzerinden sık rastlanmaktadır. Bazı kullanıcıların tablet ve ya akıllı telefonları oyunu tam manasıyla desteklemediğinden bu tarz sorunlar yaşanabilmektedir. Bu oyunun telefonda ve ya tablette rahat bir şekilde oynanabilmesi için 1GB yere ve 2 GB RAM’a gerek duyulmaktadır. Bunlar açısından herhangi bir sorun yok ise Pubg kasma sorunu, Pubg lag sorunu veya Pubg Lite bağlantı sorunu yaşamamanız gerekmektedir. Bu sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız aşağıda sayacağımız çözümlerden bir tanesi işinize yarayabilir.

Pubg Lite Lag Sorunu

Pubg Lite Kasma Sorunu Çözümü

Pubg Lite kasma sorunu, Pubg Lite bağlantı sorunu veya Pubg Lite Lag sorunu yaşıyorsanız öncelikle akıllı telefonunuzda ve ya tabletinizde bulunan uygulamalarda herhangi bir şekilde güncellemenin olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bir güncellemeye denk gelirseniz bu güncellemeyi yapmanız şarttır. Daha sonrasında siz bu oyunu oynarken başka cihazların da sizin kullandığınız interneti kullanmıyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu da sizin için bir bağlanma veya Pubg Lite kasma sorunu oluşturabilmektedir. Bunlardan başka internet DNS ayarınızı değiştirip, ayarlarınızı varsayılan ayarlarda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu size yaşanan sorunla ilgili fikir vermese bile başlangıç ayarına döndüğünüz için kesin çözüm sağlayacaktır.

İlgili Yazı:  Pubg Lite Açılmama Sorunu – Pubg Lite Açılmıyor

Pubg Lite Hataları Çözüm Alternatifleri

Bunun dışında sorunu yaşamaya devam ediyorsanız; oyunun ayarlar kısmına girip oradan ön belleği ve ya geçmişi temizle seçeneklerinden birini tıklayarak oyunun en baştaki ayarlarına dönmesini sağlayabilirsiniz. Bu ayarlara girmek istemiyorsanız oyunu tablet ve ya akıllı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda hesabınızla tekrar giriş yapacağınızdan herhangi bir şekilde ilerleme kaybetmemiş olursunuz. Bunun dışında yaşadığınız sorun sistemsel bir konumlandırmadan kaynaklanan hata da olabilir. Bu yüzden ayarlarınızı Türkiye olarak seçtiğinize ve şehir olarak İstanbul saat dilimini tercih ettiğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde olmadığında sistem sizi başka bir ülkeye ve ya şehre konumlandırıldığından bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Pubg Lite Anti Cheat Hatası Çözümü için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir