PUBG Lite Hataları – PUBG Lite Hata Çözümleri

Oyun dünyasını kasıp kavuran Pubg lite, Battle royal tarzı oyunlar arasında en klas ve en kaliteli olanı olarak damga vurmuştu. Pubg lite hataları oyun daha çıkmadan sorunlar ile geleceğini zaten tahmin ediyorduk. Pubg lite geçtiğimiz günler içerisinde Türkiye‘de sunuldu. Sunulduktan hemen sonra kullanıcı ve oyuncu istilasına uğradı. Pubg lite sistem gereksinimleri minimuma indirilerek, bir çok kullanıcının rahatlıkla oynamasını sağlamaları hedeflenmişti. Bunu başardılar, Ama pubg lite hataları ile başımız dertte. Pubg lite Fps arttırmak için konumuza göz atabilirsiniz.

pubg lite hataları ve sistem gereksinimleri

Pubg lite, bildiğimiz üzere ilk Pubg gibi beta sürümü ile yayınlanmış olup bir çok beta hataları ve bugları ile karşılacağız. Bunun için biraz sabretmemiz gerekecek hatta eğer Bugları gerçek anlamda anlayan ve çözen arkadaşlarımız olursa, hataların SS’lerini alarak report etmeleri mantıklı olacaktır. PlayerUnknown’s Battlegrounds ücretsiz olan ve bize sunulan Pubg Lite isterseniz aşağıda bırakacağım link üzerinden hemen indirin.

PUBG LITE İNDİR

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Rahat kullanış sağlayacak Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Window 7,8,10, 64bit
  • İşlemci: Core i5 2.8GHz
  • RAM: 8 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA Geforce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870
  • HDD: 4 GB

Pubg Lite Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Window 7,8,10, 64bit
  • İşlemci: Core i3 2.4GHz
  • RAM: 4 GB
  • Ekran kartı : Intel HD Graphics 4000
  • HDD: 4 GB

PUBG Lite Hataları ve Hata Çözümleri

1. Fatal Error – Assertion Failed Hataları

Resim’de Gördüğünüz hatayı alıyorsanız, Ekran Kartınızın fanı çok tozlanmış veya çok ısınmış olabilir. Öncelik olarak kontrolleri sağlamalısınız. Kontrolleri sağladıktan sonra sorun hala devam etmekteyse ikinci seçenek olarak Ekran Kartı Driver‘ınızı silip tekrar yüklemeyi deneyin.

pubg lite fatal error hatası

2. Launcher.exe – Bad Image Hataları

İlgili Yazı:  Pubg Lite Anti Cheat Hatası Ne Demek?

Microsoft Visual C++ Eksik yüklendiğini veya C++ sistemin de sorun olduğunu gösterir, gerekli dosyayı silip tekrardan yüklemeniz halin de sorun düzelmiş olacaktır. Pubg lite hataları olan bad image görüntüsü.

Pugb lite hataları Microsoft Visual C++

3. NVIDIA Geforce Ekran Kartı Hataları

Öncelik olarak gösterilen ekran kartı haricinde ne ekran kartı kullanıyorsanız sorun aynı olabilir, aşağıda gösterilen resimde ki hatayı alıyorsanız. Yapmanız gereken Ekran kartınızın güncel olmadığını göstermektedir. Ekran kartı güncellemesi yaparak hatayı düzeltebilirsiniz.

 Ekran Kartı Hatası

4. “DX11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hataları

Aldığınız pubg lite hatası bu ise Directx desteklemiyor demektir. Performansı daha iyi bir bilgisayar almayı tercih edebilirsiniz.

5. Global Shader ya da Cooked Content Hataları

Pubg Lite hatalarından sürekli karşımıza çıkan Cooked Content hatası, bildiğiniz üzere pubg lite oynamak için Directx 11 gerekmektedir. Bu hata ile karşılaşıyorsanız DirectX güncel olduğundan emin olmalısınız.

Pubg lite directx

6. SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed.  Hataları

Aşağıda görüldüğü üzere böyle bir hata alıyorsanız eğer Directx veya Ekran kartınız güncel olmadığını göstermektedir. Ek olarak bilgisayarınızı baştan başlatarak Sistem Ayarları > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere Moduna geçmelisiniz. O şekilde deneyerek kontrol ediniz.

pencere modu

7 . Bölgeniz için uygun değildir / Not available in your region.  Hataları

PUBG LITE, şu an için yalnızca belirli ülkeler için oynanabilir durumdadır. Eğer bu bölgeler/ülkeler dışında bir yerden oyuna bağlanmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyor olabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için lütfen, doğru Saat ve Zaman diliminde olduğunuzu ve VPN gibi 3. parti programların açık olmadığını kontrol edin ve yeniden deneyin.

Bilgisayar saatiniz GMT +2  ise, GMT +3 ‘e getirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

pubg lite saat sorunu

8. Error – 620002 Hataları

Aşağıdaki hata ile karşılaşan oyuncular, oyunun kurulu olduğu klasörü silip, oyunu bilgisayarından tamamen kaldırıp, Tekrar’dan İndirin

İlgili Yazı:  Pubg Lite Kasma Sorunu – Pubg Lite Hataları
hatalar

Yorumlar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir