Pubg Lite Anti Cheat Hatası Ne Demek?

Pubg Lite düşük cihaz performansı ile çalışabilen bir mobil oyundur. Bu oyun ister takım halinde istenirse tek başına oynanabilecek, kaliteli ve eğlenceli zaman geçirilebilecek bir oyun olmaktadır. Ancak bu oyunu oynayan kullanıcıların karşısına zaman zaman bazı hatalar çıkabilmektedir. Bu sunucu konumlandırmalarıyla ilgili ve ya oyunun kendinde bulunan sorunlardan dolayı olabilmektedir. Bu sorunlardan bir tanesi de Pubg Lite Anti Cheat hatası olmaktadır. Bu sorunla karşılaşan oyuncular genellikle oyuna girdikten genellikle 5 dakika sonra oyunun kendiliğinden kapandığını görmektedirler. Bu da kaliteli bir oyun deneyimi için oldukça kötü bir durum olmaktadır.

Pubg Lite Anti Cheat Hatası

Pubg Lite Anti Cheat hatası ile karşılaşıldığında yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bunları tek tek anlatmadan önce hepsinin sırayla denenmesinin daha faydalı olduğunu belirtmek isteriz. Her bir çözümün önce işe yarayıp yaramadığı denenmeli yani; Pubg Lite Anti Cheat Hatası alınıp alınmadığına bakılmalı daha sonra diğer çözüme geçilmelidir.  Böylece daha çözüm için daha sağlıklı bir yol izlenmiş olunur. Genellikle Pubg Lite hataları bu şekilde çözümlenebilmektedir. Aşağıda bulunan çözümler genelde Pubg Lite hataları için genel olarak da denenebilir.

Pubg Anti Cheat Hatası Çözümü

Pubg Lite Anti Cheat Hatası Çözümü

Sıralayacağımız Pubg Anti Cheat hatası çözümü yolları sırayla denenebilir. Bunlar oyunla ilgili güncel çözümlerdir. Bu çözümlerden birincisi için izlenebilecek yol aşağıda belirtilen şekildedir.

  • Çözüm 1:  Denetim masası –Sistem ve güvenlik-Windows Defender –İzin Verilen Uygulamalar şeklindedir. İzin verilen uygulamalar kısmına gelindiğinde Pubg Lite başlığı bulunmalı ve yanında görülen kare kutucuğa tik atılmalıdır. Böylece oyuna izin vermiş olursunuz ve olası Pubg Lite hataları sorununun da önüne geçmiş olursunuz.
  • Çözüm 2:  Masa üstününüzde bulunan Pubg Lite oyunu simgesine sağ tıklayarak özellikler penceresini açarak orada bulunan seçenekten oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu adımdan sonra oyunda hata almaya devam ediyorsanız çözüm 3’e devam etmenizi önermekteyiz.
  • Çözüm 3: bu çözüm yolunda öncelikle kullanılan Windows seviyesinin güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında diğer uygulamaların da güncel olup olmadığına bakmanız da fayda olacaktır. Eğer güncel olmayan bir uygulama var ise güncellemesini gerçekleştirin.  Daha sonrasında internet DNS ayarınızı değiştirin.  Kullandığınız internet ayarları varsayılan olarak kalmaya devam etsin. Bunun en son aşamasında ise bilgisayara kurduğunuz bir virüs programı ile bilgisayarınızın temiz olup olmadığına bakın. Eğer var ise bilgisayarınızdaki virüsleri temizleyin.  Böylece Pubg Lite Cheat Hatası çözümü yollarını bitirmiş olursunuz. Oyuna kaliteli ve eğlenceli bir şekilde devam edebilirsiniz.
İlgili Yazı:  Pubg Lite Kasma Sorunu – Pubg Lite Hataları
Bir Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir