Pubg Lite Açılmama Sorunu – Pubg Lite Açılmıyor

Geçtiğimiz ayında güncellenen oyun sadece yüksek performans bilgisayarlarda değil düşük performans özelliği taşıyan akıllı telefonlarda ve tabletlerde de oynanmaya hazır hale getirilmiştir. Böylece birçok kullanıcının ulaşabileceği bir noktaya getirilmiş olan oyuna artık daha kolay ulaşılabilmektedir. Bu oyun bilgisayar oyunun kalitesiyle aynıdır. Herhangi bir şekilde kalitesinden ve eğlencesinden bir şey kaybetmemiştir. Ancak güncelleme yeni olduğundan Pubg Lite açılmama sorunu yaşanabilmektedir. Bu sorun sadece oyunun açılmaması ile ilgili değil bazen oyundan durup dururken atılma gibi bazı anlaşılmayan sorunlarda bulunmaktadır. Böyle şeyler yaşandığında oyunu çok seven kullanıcılardan tepki gelebilmektedir. App Store ve Google Play Store oyunun indirilmeye başlandığından beri oyun daha da çok yayıldı ve böylece milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlandı. Hal böyle olunca Pubg Lite açılmıyor diyen kişilerin sayısı da bir hayli arttı.

Pubg Lite Açılmama Sorunu

Bilinen rakam bu oyunun dünya da ve ülkemizde 15 milyondan fazla oynandığı yönündedir. Bu oyuncuların bazılarının telefonları bu oyunu desteklememektedir. Bu yüzden Pubg Lite siyah ekran sorunu yaşanabilmektedir. Bazı oyuncular telefonlarının oyunu desteklemediğini bilmediğinden bu sorunla nasıl başa çıkabileceğini de bilmemektedirler.  Bu oyunu telefonunuza indirmek için telefonunuzda ve ya tabletinizde 1 GB yer olması gerekmektedir. Ayrıca 2 GB ram yani hafızaya ihtiyacı olmaktadır. Ancak bunlar telefonumda ve ya tabletimde var yine de Pubg Lite açılmama sorunu yaşıyorum diyorsanız birazdan size bu sorunlarla ilgili çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Pubg Açılmama Sorunu Çözümü

Pubg Lite Açılmama Sorunu Çözümü Hakkında

Eğer telefonunuzda ve ya tabletinizde 1GB yer ve 2 GB ram hafızaya sahip iken;

  1. Pubg Lite açılmıyor
  2. Pubg Lite siyah ekran sorunu
  3. Pubg Lite açılmıyor sorunu
  4. Pubg Lite açılmama sorunu yaşıyorsanız bunlarla ilgili yapılabilecek birkaç işlem bulunmaktadır.

Öncelikle telefonunuzda veya tabletinizde herhangi bir uygulamada ve ya Windows sürümünüzde güncelleme var ise bunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü oyun hali hazırda güncellemesi olan bir uygulama tarafından engelleniyor olabilir. Bunu yaptıktan sonra; oyunu tekrar açmayı deneyin ve hala sorun almaya devam ediyorsanız oyunun ara yüzünü ve geçmişini temizlemeyi deneyin. Bunu yapabilmeniz için ayarlar kısmına girin. Daha sonrasında uygulamalar sekmesinden devam edin. Açılan pencerede bulunan Pubg mobil uygulama seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu aşamada karşınıza oyunun belleğini ve geçmişini temizlemenize yarayacak seçenekler çıkmaktadır. Ön belleği ve geçmişi temizledikten sonra oyunun herhangi bir şekilde hata vermemesi gerekmektedir. Çünkü bu işlemlerden sonra ön bellek tekrar ayarlanmış olmaktadır.

İlgili Yazı:  Pubg Lite Safe Mode Hatası Ne Demektir?

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir