Passolig Bilet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Futbol, ülkemizde en fazla izlenen spor dallarının başında geliyor. Her sene lig maçları büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Bu maçları canlı bir şekilde stadyumdan izlemek isteyen kişilerin ise passolig sahibi olması gerekir. Passolig bu maçlara bilet almak isteyenlerin sahip olması gereken bir karttır. Passolig sahibi olmanız halinde istediğiniz maçlar için bilet alabilir ve maçları stadyumdan izleme keyfine sahip olabilirsiniz. Passolig çıkarmak için sadece birkaç işlemi yerine getirmek yeterlidir. Bu işlemler sonrasında ise passolig kartınızı alabilirsiniz. Kartı aldıktan sonra bu kart ile gitmek istediğiniz bir maç için çok kolay bir şekilde bilet alabilirsiniz. Passolig çıkarma konusunda gerekli olan bilgilere sahip olmak için bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Yazımıza passolig sahibi olmanız için yapmanız gereken işlemler ve başvurmanız gereken yer hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Passolig Ne İşe Yarar?

Passolig, ülkemizde düzenlenen lig maçlarını stadyumdan canlı bir şekilde izlemek isteyenlerin sahip olması gereken bir kart olarak tanımlanabilir. Bu karta sahip olmayan kişilerin bilet satın alması ve maça girmesi mümkün değildir. Passolig, bilet sistemi yerine getirilmiş olan bir sistem olarak tanımlanabilir. Lig maçlarına alınan kişilerin kim olduğunun bilinmesi ve bilet satışlarının daha kolay bir şekilde yapılması için bu kartlar kullanıma sunulmuştur. Passolig çıkartılarak istenilen bütün lig maçlarına bilet alınabilir. Yani passolig lig maçlarına girebilmek için gerekli olan ve bilet satın almaya yarayan bir karttır. Bu karta sahip olmak için birkaç basit işlem gerekir. Daha sonra kart, kısa süre içinde sahibine teslim edilir.

Passolig Başvurusu İçin Aşamalı Olarak Yapılması Gerekenler

Passolig bileti almak isteyen kişiler, bunu internet üzerinden yapılan bir başvuru ile gerçekleştirir. İlk olarak mobil bir cihazdan veya bilgisayardan www.passolig.com.tr adresine giriş yapılması gerekir. Daha sonra bu adreste bulunan Hemen Başvur butonuna tıklamalısınız. Bundan sonra açılan başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Başvuru formunu yanlış veya eksik doldurmanız durumunda passolig başvurunuz kabul edilmeyebilir. Başvuru formunu doldurduktan sonra ise cep telefonunuza bir mesaj gelir. Mesajda yazan kodu, ilgili alana girmeniz gerekiyor. Bundan sonra ilk aşamayı tamamlamış olursunuz. İlk aşama tamamlanınca gelen ekrandan kart tipini seçin. Kart tipi seçme işlemi de tamamlandığı zaman bir fotoğrafınızı yüklemeniz gerekir. Bundan sonra ise ödeme işlemini de gerçekleştirmelisiniz. Ödemeyi de tamamladığınız takdirde başvuru işlemini başarılı bir şekilde yapmış olursunuz.

İlgili Yazı:  Yerel Seçim Ne Oldu?
passolig başvurusu
passolig kayıt

Passolig Bilet Başvuru İşleminden Sonra Kartı Teslim Alma

Başvuru işlemini başarılı bir şekilde yapan ve ödemesini gerçekleştiren kişiler, passolig kartını almak için bir şey yapmak zorunda değildir. Başvuru onaylandıktan sonra kart, kurye ile adresinize teslim edilir. Bundan sonra kartınız ile istediğiniz maç için bilet alabilir ve stadyumlara girebilirsiniz. Passolig başvuru işlemi 5 – 10 dakika gibi kısa bir sürede online olarak yapılıyor. Böylece hem başvuru için zaman kaybı olmaz hem de kartlar evlere teslim edilir. Bundan sonra herhangi bir futbol maçına bilet almak isteyenler kartını kullanabilir. Bu karta pasaport ile başvurmuş olan ve başvurusu onaylanan yabancı uyruklu kişiler için farklı bir prosedür vardır. Yabancı uyruklu kişiler kartlarını stadyumda bulunan gişelerden almak zorundadır. Passolig kartı almak için yapmanız gereken işlemleri bu yazımızda adım adım anlattık. Sizlere anlatmış olduğumuz şekilde başvuru yapmanız halinde kartınızı kısa süre içinde teslim alabilirsiniz. Bu yöntemi izleyerek bir passolig kartına sahip olabilir ve istediğiniz bütün lig maçlarına passolig bilet satın alabilirsiniz.

Passolig Faydaları

Öncelikle Passolig bize neredeyse her konuda fayda sağlamaktadır. bunlardan bir kaç tanesi maddeler halinde sunulmuştur.

  • * Passolig kartınızı her anlamda her şey için kullanabilirsiniz. Bir nevi banka & kredi kartı gibidir.
  • * Banka veya Kredi kartına ihtiyaç duymadan rahatlıkla şehirler arası seyehat edebilirsiniz.
  • * Passolig kart kullanıcılarına sunulmuş. büyük markaların kampanya avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • * Ayrıca en önemli faktör Passolig sahibiyseniz stadyumda sıra beklemenize gerek yok geçiş hakkı ile önden girip maç heyecanını yaşamaya başlaya bilirsiniz.

Marka Tescil Belgesi

OKUMAK İÇİN

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir