Kaşlarımı Nasıl Alırım? Kavisli Kaş Nasıl Alınır?

Kaşlarımı nasıl alırım diye düşünüyorsan, kaş alma tekniklerini sıraladık mesela kavisli kaş alma,düz kaş alma,seyrek kaş alma gibi sana en uygun olan kaş alım yöntemini seçmelisin ki kaşlarımı nasıl alırım sorusunun cevabını rahatlıkla uygulayabilesin..

KAŞ ALMANIN EN DOĞRU TEKNİKLERİ VE PÜF NOKTALARI !

Kaşlar, yüz ifadesini tamamlayan en önemli noktalardan biri. Evde kaş almanın imkansız olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun! Bu bilgiler tam sana göre. Hem ekonomik hem de pratik bir yöntemle tanışmak istiyorsan önce korkunu yenmelisin. Evde kaşlarımı nasıl alırım diye düşünüyorsan şimdi okuyacağın adımlar, hileler ve bilmen gereken her şeyi aşağıda okuyacaksın. Kaş alma yöntemlerini ve tekniklerini öğrendiğinde evde kaş almanın hiçte zor olmadığını göreceksin. Herkesin yüz tipine göre,  elinde bulunan imkanına göre bazen de el becerisine göre kaşlarını alabileceği yöntemler değişiklik gösterebilir. Kaşlarını nasıl alırım diye düşünüyorsan? Ağda ile kaş almak , cımbızla kaş almak  veya iple kaş almak bilinen en yaygın ve en güvenilir yöntemlerdir.

KAŞLARIMI AĞDA İLE NASIL ALIRIM?

Ağda ile kaş almak biraz acılı olsa da dikkatle alındığı taktirde en hızlı ve güvenli yöntemdir aslında. Öncelikle ağdayı sürdüğün alana çok dikkat etmelisin. Kaşlarını kısaltmalı ve bol ışıklı bir ortamda olmalısın. Ağdayı, bir abeslang yardımıyla ( spatula ) alınacak olan bölgeye sürmelisin . Şerit şeklinde kestiğin ağda bantını bölgeye yapıştırmalı ve hızlıca çekmelisin. Tebrikler! Görev tamam 😊 İşlem sonrası sana bazı önerilerde bulunmak istiyorum; Eğer çok hassas bir cilde sahipsen ağda sonrası bakım kremi veya yağı kullanabilir tüylerden arındırdığın bölgede oluşan hassasiyeti bir nebze olsa da rahatlatabilirsin. Ağda ile kaş almanın sana sağlayabileceği yararlar da var, batık veya kıl dönmesi problemi yaşıyorsan bu yöntem senin yöntemin! İnce ve kısa tüyler dahil bütün kılları kökünden aldığı için, yapıldığı bölgenin üst tabakasındaki ölü hücreleri de temizlemiş olur ki bu da peeling işlemi ile eşdeğerdir. İşlem tamamlandıktan sonra tüylerden arındırılan bölgelere en az 3 saat sıcak su değdirmemeli ve o bölgeye kozmetik bir ürün kullanmamalısın.

İlgili Yazı:  İşsizlik Maaşı Nasıl Alırım 2019? Nasıl Başvuru Yaparım?
ağda ile nasıl kaşlarımı alırımb

KAŞLARIMI İP İLE NASIL ALIRIM?

Bütün yöntemlerde olduğu gibi ip ile kaş alırken de bol ışıklı bir ortama ihtiyacın var. Alım yapmaya başlamadan önce kaşlarını aşağı-yukarı tarayarak fazlalıklarını daha kolay görebilirsin. Taramak içinse evde var olan eski bir diş fırçası , eski bir maskara fırçası  veya kaş tarağı işini görecektir. 3-4 karış uzunluğunda bir dikiş ipine ihtiyacın var. İpi ortadan döndürerek ikiye katlamalısın.  İşaret ve baş parmaklarına geçirip ipin kıvrılan yerlerine tüyleri sıkıştırarak almalısın . Eğer bu yöntemi daha önce hiç uygulamadıysan veya görmediysen anlattığım şekilde bacağında veya bir başkasında deneyerek elini alıştırabilirsin. Aramızda kalsın, ilk defa eline alıyorsan, sana kimsenin kobay olacağını sanmıyorum 😊 İp ile kaşlarını aldıktan sonra tekrar çıkarken kalın çıkmaması ve kıl köklerinin bir öncekine göre daha ince çıkması bu yöntemin başarılı olduğunu gösterir . Öte yandan biraz acılı olduğunu ve eğer cildin hassassa kızarıklığının ve tahrişinin olabileceğini göze almalısın .

ip ile kaşlarımı nasıl alırımi

KAŞLARIMI CIMBIZ İLE NASIL ALIRIM?

Cımbızla kaş almak en güvenilir yöntemlerden biridir. Diğer yöntemlere göre biraz daha yavaş olmakla birlikte bu eylemi büyüteçli bir ayna yardımıyla gerçekleştirmeni öneririm. Diğer yöntemlerde olduğu gibi kaşlarını taramanı uzun kalan bölgeleri kaş makası yardımıyla kesmeni öneririm. Kalan bölgeleri de rahatsız ettiği bölge içerisinde çok taşırmadan tek tek çekerek alım yapabilirsin . Cımbız ile kaş alınırken yapılan en büyük hata yanlış tek bir kılı bile çektiğimiz zaman kaşımızı bozmuş oluyoruz . Daha büyük hata ise diğer kaşla eşitlemek için iyice iç bölgeye giriyor ve kaşımızı inceltiyoruz. Benim önerim ise , yanlış kılı aldığını farkettiğin noktada dur ve sakin ol 😊 Dünyanın sonu değil, nihayetinde kıl ve üç gün sonra çıkacak. Bu evrede kaş kalemini veya kaş farını devreye sok , diğer kaşına uydurabilecek şekilde doldur. İncecik kaşla gezmektense bununla idare etmeni öneririm.

İlgili Yazı:  Marka Tescil Belgesi Nasıl Alırım?
cımbız ile kaş alımı

KAŞLARIMI LAZER EPİLASYON İLE NASIL ALIRIM?

Son yıllarda ilginin arttığı, lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelen bir yöntemdir lazer epilasyon. Evde kullanım için de çeşitleri olup, bize göre uzmanlar tarafından yapılması daha doğru olan bu yöntemle vücudumuzun diğer bölgeleri gibi kaşlarımızı da aldırabiliriz. Yalnız şunu belirtmek istiyorum , Lazer Epilasyon cihazları farklılık gösterir ve kaş bölgesine uygun bir cihaz başlığı olması gerekir. ( küçük ve kaş bölgesine uygun) Lazer epilasyon ile kaş alınırken , kaşlarınızın altına işlem yapılmayacağını bilmenizi isterim. O alana maalesef uygunluk sağlanamıyor.( Ebat darlığı ve göze yakınlık açısından ) Hizmet alacağınız yerde veya evde kendi cihazınızla uyguluyorsanız bilmeniz gereken kaş ortası ve kaş üstünüzü alabileceğiniz. Alım yaptırırken kaşlarınızın  üstünü bir spatula yardımıyla kapatmalı veya kapattırmalısınız. Lazer epilasyona uygun bir kıl yapınız var ise ve kaşlarınıza lazerle atış yaptırmışsanız kılların çıkış evresinde, çok daha fazla inceldiğini hatta bazı bölgelerin yok olduğunu göreceksiniz.

lazer epilasyon erkek kaş alımı

EVDE KAŞ ALIMI YAPARKEN BİLMENİZ GEREKEN PÜF NOKTALARI !

  • Duştan sonra kaş alımı yapmak her zaman daha kolay ve başarılıdır.
  • Kavisin yerini doğru belirlemek her şeyi kolaylaştıracaktır.
  • Bol ışıklı bir ortam, büyüteçli aynalar, temiz alet edevatlar ise bu işi keyiflive konforlu  hale getirecektir.
  • Göz kalemi, eyeliner veya kaşla alakası olmayan makyaj malzemeleri yerine kaş kalemi veya kaş farı tercih ederseniz daha doğal bir görünüme kavuşur, işinizi layığıyla yapmış olursunuz. 

  • NASIL ABDEST ALIRIM – OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir