İyi Bir Bilgisayar Nasıl Alırım? Özellikleri Ne Olmalı?

Bilgisayarlar hemen hemen yer yerde kullanmaya uygun olan ve hayatı daha kolay bir hale getiren teknolojik cihazlardır. Bu cihazların birbirinden farklı marka ve modelleri vardır. Ayrıca hem masaüstü bilgisayar hem de laptop türleri vardır. Bilgisayar almak isteyen birçok insan vardır ve hepsinin aklında iyi bir bilgisayarın nasıl alınacağı vardır. İyi bir bilgisayar almak isteyenler için bu yazımızda bazı bilgiler vereceğiz. güzel bir bilgisayarın nasıl olacağı ve sahip olması gereken özellikler hakkında yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz. İyi bir bilgisayar sadece özellik bakımından değil, fiyat bakımından da iyi olmalıdır. Yani bu noktada devreye fiyat – performans faktörü girer. Bir bilgisayarın iyi olması hem fiyat hem de performans olarak iyi olması anlamına gelir. Aksi takdirde yüksek miktarda para ödeyerek çok iyi bilgisayarlar almak zaten mümkündür.

İyi Bir Masaüstü Bilgisayar

Bilgisayarlar masaüstü ve laptop olarak ikiye ayrılır. Laptop bilgisayar modelleri sonradan üretilse dahi birçok insan tarafından hem kullanışlı olması hem de taşınabilir olması sayesinde tercih ediliyor. Ancak masaüstü bilgisayar modelleri de milyonlarca insan tarafından kullanılmaya devam ediyor. İyi bir masaüstü bilgisayarda ilk olarak kasanın iyi olması gerekir. Çünkü kasa, bütün önemli parçaları içinde bulundurur. Masaüstü bilgisayar alınacağı zaman ilk olarak kasa özellikleri incelenir. Daha sonra ise monitörün kalitesi kontrol edilir. İsteğe uygun bir kasa ve monitör var ise ve özellikleri de normalin üstündeyse bu iyi bir bilgisayar olduğu anlamına gelir. Monitörün kaliteli olması hem iş için kullanımda hem de oyun oynarken önemlidir. Bu yüzden geniş ve HD bir monitör gereklidir. İyi bir masaüstü bilgisayar bu şekilde olur. Kasa özellikleri iyi olan ve geniş, HD bir monitörü bulunan masaüstü bilgisayarları tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazı:  İşsizlik Maaşı Nasıl Alırım 2019? Nasıl Başvuru Yaparım?

İyi Bir Laptop Nasıl Olur?

iyi bir bilgisayar nasıl alırım

İyi bir laptop sahibi olmak isteyenler ilk olarak kullanım amacını belirlemelidir. Çünkü iş için kullanım yapacaklar yüksek özellikli laptop modellerine ihtiyaç duymaz. Görüntü bakımdan kaliteli olan ve hızlı bir işlemcisi bulunan laptop modelleri iş için gayet yeterlidir. Ancak oyun için laptop almak isteyenler daha yüksek özellikli cihazları tercih etmelidir. Çünkü laptoplar oyun oynamak için masaüstü bilgisayarlar kadar iyi olmayabilir. Ancak özel gaming laptop modelleri vardır. Laptopun iyi bir ekran kartı, anakart ve iyi bir RAM sahibi olması gerekir. İşlemcisi de hızlı olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan laptoplar iyi olarak tanımlanabilir ve satın alınabilir.

Genel Olarak İyi Bilgisayar Özellikleri Ve Satın Alma Yolları

Günümüz teknolojisi ele alındığı takdirde iyi bir laptop en az 8 GB RAM sahibi olmalıdır. Aynı zamanda en az 2 GB ekran kartı ve 2.0 Ghz üzerinde bir işlemciye sahip olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan bir masaüstü ve laptop bilgisayar iyi olarak nitelendirilebilir ve satın alınabilir. Bununla birlikte masaüstü bilgisayarın bütün parçaları ayrı ayrı toplanarak daha uygun fiyata daha iyi ve güzel bilgisayar da alınabilir. Bilgisayar almak için hem mağaza ve dükkânlar hem de markaların internet siteleri tercih edilebilir. Aynı zamanda teknolojim ürünler satan alışveriş siteleri de iyi bilgisayar almak için idealdir. Peşin veya taksitli ödeme seçenekleri ile bu yerlerden iyi bir bilgisayar alınabilir. Farklı mağazaları ve siteleri incelemek iyi bir bilgisayarı daha uygun fiyatlar ile almak için önemlidir. Sizlere sunmuş olduğumuz genel özelliklere sahip olan bilgisayarlar iyi olarak tanımlanabilir ve yazımızda belirtilen yerlerden hem peşin hem de taksitli olarak satın alınabilir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir