İnternetten Hastane Randevusu alma 2019

Çok erken saatlerde kalkıp hastane randevu alma devri tarihe karıştı. Artık telefonla arayarak hatta internet üzerinden hastane randevusu alınabiliyor. Eski dönemlerde biliyorsunuz türk toplumunun en büyük ve can alıcı noktalarından bir tanesi can kayıplarına yola açacak şekilde hastane sıraları beklenmesiydi. Günümüz de rahatlıkla e-randevu sistemleri ile randevu almak içimizi ısıttı.

*2011 yılından bu yana vatandaşların daha kolay randevu almalarına yönelik iki yıllık çalışmaların sonucu ‘SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM PROGRAMI’ kapsamında Hastane Randevu Merkezi Sistemi kurulmuştur.

*182’yi arayarak veya internet üzerinden hastanerandevu.gov.tr adresine girerek sağlık bakanlığına bağlı hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri’nden muayene için randevu alabiliriz.

Randevu Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler !

*Alo 182 hattını arayarak kendinize veya yakınlarınıza tek seferde en fazla dört randevu alabilirsiniz.

*İkinci yöntem ise Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) randevu almaktır.

Mhrs’den Nasıl Randevu Alırım

mhrs hastane randevusu alma
mhrs randevu

Öncelikle internet tarayıcınızdan mhrs.gov.tr adresine girmeniz gerekiyor. Sonra sağ tarafta yer alan ‘RANDEVU AL’ butonuna tıklayın. Burada sisteme giriş yapıyorsunuz. Eğer daha önce kaydınız yok ise üye kaydı yapmanız ya da E-Devlet şifresiyle giriş yapmanız gerekmektedir. Üye kaydı oluşturduktan sonra , TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile istediğiniz hastaneden ve istediğiniz hekimden randevu alabilirsiniz.

HASTANE RANDEVUSU ALMA

*Yeni nesil cihazlarda MHRS uygulamasını indirerek hastane randevusu alınabilir.

*Randevunuza kayıt yaptırmak için 15 dakika öncesinde kayıt yaptırmanız gerekir.

*Randevunuza gidemediğiniz durumda katkı payı ödemezsiniz.. Diğer kullanacak vatandaşlarımız için hastane randevularınızı iptal ederseniz, onlarda yararlanabilirler. İptal etmek istediğiniz randevuyu, randevunuza 60 dakika kalaya kadar iptal edebilirsiniz.

*Randevunuzu iptal edebilmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Hastane randevu almak için T.C Kimlik Numaranız ile giriş yaptıktan sonra randevu geçmişini görebilir. iptal etmek için randevunuzun köşesinde iptal et butonu görünecektir. Basarak iptal edin.

İlgili Yazı:  Doğum Parası Başvurusu Nasıl Yaparım 2019

Artık yeni nesil telefonlarda MHRS girdikten sonra randevu geçmişi bölümüne bakarak hastane randevularınızı görebilirsiniz, iptal etmek istediğiniz randevunun alt kısmındaki “İptal Et” butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

182 aradıktan sonra oluşturmuş olduğunuz hastane randevusunu gerekli kişisel bilgilerinizi verdikten sonra iptal edebilirsiniz.

İŞSİZLİK MAAŞI NASIL ALIRIM- OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir