Evde Yapılacak İşler Evde Para Kazanma Yolları 2019

Günümüz ve yaşantımız değişmeye başladıkça, Teknoloji çağı büyümekte hayat şartları değişmekte aslında bir nevi teknolojik yaşam standartı içine girmiş bulunuyoruz. O yüzden Evde yapılacak işler ile para kazanma yolları olan çeşitli konular bulunmakta. Aklınız gelebilecek Sanal ortam olsun el emeği ile de yapabileceğiniz ve bu şekilde evde para kazana bileceksiniz.

1. Evinizin Bir Odasını Kiralaya Bilirsiniz

evde yapılacak işler oda kiralayarak para kazan

Eğer büyük bir eviniz varsa ve paraya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız. Bir oda arkadaşı alabilirsiniz Bunun için
airbnb.com girip odanızı ortalama 400-600 TL arasında kiralayabilirsiniz.

2. Evde Paketleme Yaparak Para Kazanın

paketleme yaparak para kazanma

Bir çok firma artık eleman yetersizliğinden müzdarip olduğu için bir çok paketleme işi yapılamaz duruma gelmiştir. Firmaların dağıtım bölümleri evde yapılacak işler olarak para kazanmayı hedefleyen bir toplum için para kazandırmaya ısrarcı, Bunlar dan bir kaçı;

 • SABUN PAKETLEME
 • BONCUK PAKETLEME
 • TESBİH DİZME
 • MANDAL PAKETLEME
 • KÜRDAN PAKETLEME
 • DAVETİYE KATLAMA

Gibi bir çok iş ile evde para kazana bilirsiniz.

3. Youtube Üzerinden Para Kazanmak

evde yapılacak işler youtube ile para kazanma

Artık yerli/yabancı ünlülerin bile Youtube hesapları bulunmakta, Müzik,Eğlence,Film,Komedi,Vlog tarzı bir çok kanal bulunuyor. Peki Youtube’dan nasıl para kazanırsınız. Öncelik olarak bir youtube kanalı açmalısınız, daha sonra çevreniz ile paylaşıp 1.000 aboneyi tamamlamanız gerekmektedir yoksa Para Kazanma aktif olmayacaktır. Eğer uğraşmak istemiyorum derseniz belli Webmaster Forum sitelerinden Örnek : R10.net para kazanmaları aktif olan Youtube hesapları alabilir ve Para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer yeterli bilginiz yoksa Youtube üzerinden geniş ve detaylı videolara bakarak fikir edinebilirsiniz.

4. Anket Doldurarak Para Kazanma

anket doldurarak para kazan

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız, biraz fazla uğraşmalısınız artık eskisi kadar fazla para kazanılamıyor. O yüzden belli başlı sabit anket siteleri ile çalışarak sizlere gönderdikleri Anketleri doldurarak anket başına 1 – 2 dolar olarak kazanılmaktadır.

 • Myiyo – www.myiyo.com
 • Mobrog – www.mobrog.com
 • Joinhiving – www.joinhiving.com
 • Fikir Pazarı – www.fikirpazari.web.tr
 • Napolyon – www.napolyon.com

İlgili Yazı:  Yerel Seçim Ne Oldu?

Örnek olarak sıraladığım siteler ile başlayabilirsiniz.

5. Makale Yazarak Para Kazanma

makale yazarak para kazanma

Türkçe ve Dil eğitiminiz iyiyse ve yazı yazmayı gerçekten seviyorsanız işte tam size göre bir iş hemde kazancınız gayet içinizi ısıtacak şekilde, Makale yazarak para kazanmak evde yapılacak işler arasında bence birinci sırada yer almaktadır. Marifeti olan herkes yapabilir becerisi olamayan ise biraz araştırma ve istikrar ile tamamlayabilirler. Makale yazarlığı yaparak 100 Kelime 1.5 TL ile başlayabilirsiniz. Eğer ki yaptığınız işte gerçekten iyiyseniz 100 Kelime fiyatı 2 TL olarak adım atabilirsiniz.

 • Bionluk.com/
 • R10.net
 • Wmaraci.com

Sıraladığım siteler üzerinden Makale alımı ve satışları mevcuttur burada rahatlıkla makale isteyen insanlara makale satarak para kazanabilirsiniz.

6. Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak

evde yapılacak işler ile sosyal medya ile para kazanma

Artık Yaşantımız tamamen sosyal medya olarak devam etmekte etkili şekilde reklam alış verişi olmaktadır. Sosyal medya hesapları oluşturarak takipçi arttırıp istediğiniz sayfaların reklamlarını yaparak para kazanabilirsiniz. Örnek kendimizin bile takip ettiği onlarca sayfalarda sürekli reklamlar görmekteyiz. Bunlardan biri neden sizin olmasın, Hemen Sosyal medya hesapları oluşturarak Para kazanmaya başlayabilirsiniz.

7. Anahtarlık & Kına ve Düğün Hediyeleri Hazırlayarak Para Kazanmak

anahtarlık hediyelik

Anahtarlık,Oyuncak,Kına,Düğün aksesuarları hazırlayarak sizlerden istenen hediyelikleri satabilirsiniz. Bazı iş yerleri veya düğün salonları ile anlaşarak onlara teklif sunabilirsiniz. İnternet üzerinden de yaptıklarınızı veya yapacaklarınızı sosyal medya yardımı ile de satabilirsiniz. Aklınıza gelecek her yöntem ile ürettiklerinizi bir şekilde satışa sunabilirsiniz. Sadece harekete geçmelisiniz !

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir