Ethereum Nasıl Alınır? Ethereum Nedir?

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından Kuzey Amerika Bitcoin konferansında tanıtımı yapılan coin sistemidir. Ethereum alt coin olarak görülse de parasal değeri diğer alt coinler den daha fazladır. Ethereum blockchain sisteminin daha fazla yenilikçi amaçlar ile kullanılmasını sağlamaya çalışacak sistem yolundadır. Ethereum nasıl alınır? nasıl alınacak durumunu sizlere paylaşacağım.

Ethereum kısaca Ether ( ETH ) kripto para değeri olarak Kripto sistemine işlenmiştir. Bildiğiniz üzere Bitcoin içinde bağlı olan blockchain sistemleri içerisinde yeni yazılımlar olması ve gelişimini sağlamaktı. Ethereum sağladığı özgürlükte alt coin artmasına sebep olmuştur.

Ethereum kullanıcılarının güvenliğini ön plana alarak kişisel verilerin 3’üncü şahıslar tarafından kopyalanmasına depolanmasına belirsiz amaçlar da kullanılmasını engellemektedir. Bildiğiniz üzere sosyal medya,banka işlemleri gibi diğer alışveriş sistemlerinde de olduğu gibi depolanan bilgiler belirsizlik içinde kalmaktadır. Hiçbir gizlilik payı olmamaktadır.

Ethereum anonim ve gizli sunucular ve cihazlar da saklandığı için kullanıcı bilgilerine erişilmesi kesinlikle imkansızdır.

ethereum nedir

Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Fark?

Ethereum sistemi özgürlük payı olduğundan dolayı sizlere alt coinler yaratmanız için müsaade eder bu sayede alt coin üretebilirsiniz. Bitcoin sisteminde bu durum yoktur.

Bitcoin blockchain sistemine nazaran daha kaliteli ve yeni bir sistemdir.

Ethereum sistemin de blok oluşumu 15 saniye içinde tamamlanmaktadır. Bitcoin sistemin de iste 10 dakika ve üzerini bulmaktadır.

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin’in çalışma sistemi ile aynı şekilde devam etmektedir. Süreli olması ve güvenlik için önemli faktörlerdir. Ethereum herkesin kolaylıkla yapılması için sistem gereksinimi Bitcoin gibi özel üretim cihazlar ile Ekran Kartı ( GPU ) sistemi ile yapılır. Her sene madenci sayılarının artması ile Ethereum madenciliği her geçen gün kazanç düşmesi yaşamaktadır.

Ethereum Nedir?

ethereum nedir?

Ethereum Üretimi Nasıl Olur?

Ethereum herkes tarafından rahatlıkla yapılması için sistem gereksinimleri bitcoinle aynıdır ama ufak tefek değişiklikler de var.  Ethereum üretmek için Ethereum cüzdanı oluşturmalısınız.  Gerekli programlar yüklendikten sonra üretim yapabilirsiniz.  Tek başınıza üretim yapabileceğiniz gibi havuz içine de üretim sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazı:  Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Nedir? Bitcoin Analiz

Ethereum Nasıl Alınır?

Türkiye içerisinde Türk Lirası ile Ethereum satın almak istediğiniz de çeşitli siteler üzerinden alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu sitelerin çoğu güvenilmez olup güncel ve sürekli alım yapan sitelerden almanızı öneririz. Ethereum.com.tr üzerinden satın alabilirsiniz.

Bir Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir