Düşüncelerimiz ve Biz

Düşüncelerimiz , bize ait olmaktan çıkaran bazı unsurlardan bahsetmek istiyorum bu yazımda sizlere… Kimin yanındaysa ona tavrına bürünen, işine yarayacağını düşündüğü bir kimsenin sevdiği her şeyi seven, sevmediklerinden ise nefret eden, kişiliğini bulamamış, işin kötüsü hiç aramamış , herkesin çevresinde de var olduğuna inandığım arkadaşlarımızdan, eşimizden, dostumuzdan , sevgilimizden hatta belki de ailemizden bahsediyorum evet.

İyi bir gözlemci olmak , çoğu insan bir şeylere gülerken kimlerin güldüğünü değil de tam olarak neye gülündüğünü farkedince bütün tehlikeyi beraberinde getirdi. Tehlike diyorum çünkü bir daha eskisi kadar sorgusuz sualsiz etrafa bakmamak , etrafta olup biten bazı güzel detayları da kaçırmanı sağlayabiliyordu. Bir grup insan oturuyor sohbet ediyordu , aralarından biri espri yapıyordu ve insanlar gülmeye başlıyordu. Öyle ya komikse gülünecekti elbet. Peki ya gerçekten de yaptığı espri çok mu komikti ? Yoksa bunların hepsi kurguydu da sadece espri yapan kişi mi önemliydi?

düşünceler neler

Başka örnek bulamadığımdan değil; bu örneği çok sevdiğimden buradan başladım. Çünkü bu kurgunun içinde olmayanınız yoktur diye düşünüyorum.  Kimi insan, bir diğeri için ilham perisi şu hayatta…Bunu yüzüne karşı söyleyeni de var, tavır ve davranışıyla dile getireni de.. Her ikisi de anlatmanın yolları arasında.

Bir de hiç anlatmayanı var ki, işte onları yakaladığın an bu tehlike alarmlarını çaldırabilirsin kafanda . Bir daha sana asla samimi gelmeyecek bir profille yan yanasın, ya da karşı karşıya.. İnsanlar birbirlerini çok fazla sevmiyor mu sizce de ? Herkes dost, kardeş, abla, abi , hatta sisters .. Biz üç kişiydikler, bizden başkası yalanlar.. Bunlar bitmeyecek değerli arkadaşım sen de biliyorsun. Fakat kendini bazı düzenbazlıklardan soyutlayabiliyorsan ne mutlu sana.

DÜŞÜNCELERİMİZ NE ÖĞRETİR

Hatta eğer soyutlayamıyor olduğun bir pozisyondaysan ,ama her şey sana apaçık gözüküyorsa daha mutlu.. Artık nasıl davranman gerektiğini biliyorsun. Vizyonu olmayan biriyle sohbet etmeyi eminim sen de istemezsin. Sohbet ettikçe anlıyorsun çünkü değil mi? Öğrendikçe.. Kendini olmak istediği o kişi gibi göstermeyi nasıl da beceriyor , sohbeti yarıda kesip bir ajans önermeyi düşündüğünü tahmin ediyorum . (Önerdiğin ajansta tanıdığın hiç kimse olmamalı eğer öyleyse sen de bizdensin😊 Güzel oynuyorlar, güzel insan istismar ediyorlar ve böyle insanlar hep var.

İlgili Yazı:  Papatya Çayı Nedir? Papatya Çayının Faydaları Nelerdir?

İyi bir gözlem yapmak, iyileri de ayırt ettiriyor zamanla sana. Sadeleşiyor düşüncelerin, arınıyor çevren ve gerçekten katıla katıla güldüğün birileri kalıyor yanında. Olduğun gibi olduğun, paran yoksa evde çay demleyebildiğin , paran varsa gidip krallar gibi eğlenebildiğin ama ikisinin de tadının aynı olduğu, aynı oranda gülüp eğlendiğin birileri oluyor.

O iyiler olmalı hayatında. Onları kaybetmemek için extra birşeyler yapmana falan da gerek yok. Bunun kuralı yok. Kanunu yok. Yan yana, kalp kalbe, gönül gönüle  ol hep , olduğun gibi…

Söylediğin her şeye gülen , senin sevdiğini sevip nefret ettiğine düşman kesilen o kişi varya, ondan da mümkün olduğunca soyutla kendini. Düşüncelerini, düşünceleri yapmasına izin vermeden, senden bir tane daha yetiştirmeden, uzak dur. Neden mi? Yarın sana da güldüğünde yaptığın esprinin komik olduğunu sanırsın da ondan 😊

Burçlar ile ilgili Yazımızı OKUMAK isterseniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir