Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır? Püf Noktaları?

Dış etkenlere karşı koruyucu özelliği olan cildimiz, aynı zamanda estetik açıdan da büyük önem taşır. Cilt bakımı, ergenlikten itibaren her yaşta uygulanabilir. Sivilce ve siyah nokta temizliği, gözenek sıkılaştırma ve leke gibi spesifik kullanımlarının dışında , düzenli yapıldığında cildi yenileyen ve cildin nefes almasına yardımcı olan bir uygulamadır.

Evde yapılan cilt bakımları yeterli midir?

Tabi ki, günlük olarak da cildimizin temizliğine dikkat etmeliyiz. Makyajı silmeden uyumamak, belirli bir yaştan sonra ürün kullanımına dikkat etmek kişinin kendi için yapacağı genel temizliklerin başında gelir. Fakat yaşın ilerlemesi ile birlikte cildimizde bazı yapıtaşları eksilmeye başlar. Bunların yerine konması için profesyonel uygulama , ekipman ve ürünler gereklidir. Bu noktada, cildin ihtiyacını tespit edip gerekli uygulamaları eksiksiz yapacak profesyonel cilt bakım uzmanlarına ihtiyaç duyarız.

Cilt bakımı ne sıklıkla yapılmalıdır?

Cildin problemine göre değişmekle birlikte, evde günlük bakımını yapamayan kişiler için ayda 1 yada iki kere uzman estetisyenler tarafından cilt bakımı yapılabilir. Fakat cilt problemi bulunmayıp günlük bakımını yapan kişiler için bir buçuk ayda bir ya da iki ayda bir yapılan cilt bakımı yeterli olacaktır.

Güzellik merkezin de yapılan Cilt bakım içeriği nedir?

Öncelikle uzman, cildinizin analizini yapıp var olan sorunları ve eksikleri tespit eder. Sizin şikayetiniz de uzman için önemlidir. İyi bir uzman, sizi rahatsız eden sorunun ne olduğunu size sorarak izleyeceği yolda danışanının da fikirlerine önem verendir. Daha sonra cilt yapınıza uygun ürün skalasından size uygun olan temizleyiciyle temizleme işlemine başlar. Günümüzde temizlik esnasında kullanılması için farklı cihazlar ve aparatlar kullanılmaya başlandı. Bu durum, hizmet aldığınız merkeze göre değişiklik gösterecektir. Cildiniz yağdan, kirden ve ölü hücrelerden arındırıldıktan sonra var ise siyah noktalarınız ve milyalarınız (yağ bezeleri) alınacaktır.

cilt bakım

Siyah nokta temizleme işleme için klasik bakımda elle sıkma, medikal bakımlarda medikal cilt bakım cihazlarında var olan başlıklardan vakum başlığı veya sonic spatula ( titreşimli aparat ) ile temizleme devam edecektir. Temizleme işlemi sonrası cilt altına gönderilecek serumlar belirlenir ve deri altına yollanır. Bu gönderim, bir cihaz eşliğinde veya merkezde yer alan ekipmanlar sayesinde olur. Sonrasında kan dolaşımınızı hızlandırıcı , kasları gevşetici dekolte ve yüz masajı yapılmalı, göz çevresi bakımına  ihtiyaç duyan danışanlar için masaj öncesi göz çevresi bakımı da yapılmalıdır. İşlem maske evresiyle sonlandırılır. Cilt tipinize ve problemlerinize uygun bir maske seçilip on beş yirmi dakika dinlendirilmeye bırakılmalıdır. İşlem sonunda sonra mutlaka dermokozmetik  bir güneş koruyucu ile bitiş sağlanmalıdır.

İlgili Yazı:  Turkcell Kontratlı Telefon Almak 2019

Bu gönderim, bir cihaz eşliğinde veya merkezde yer alan ekipmanlar sayesinde olur. Sonrasında kan dolaşımınızı hızlandırıcı , kasları gevşetici dekolte ve yüz masajı yapılmalı, göz çevresi bakımına  ihtiyaç duyan danışanlar için masaj öncesi göz çevresi bakımı da yapılmalıdır. İşlem maske evresiyle sonlandırılır. Cilt tipinize ve problemlerinize uygun bir maske seçilip on beş yirmi dakika dinlendirilmeye bırakılmalıdır. İşlem sonunda sonra mutlaka dermokozmetik  bir güneş koruyucu ile bitiş sağlanmalıdır.

CİLT BAKIMI DIŞINDA,CİLTTEKİ PROBLEMLER İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Cilt bakımında ne tür bir hasar olduğu tespit edilir. Buna uygun olarak;

  • *Leke
  • *Geniş güzenek
  • *Akne-Scar izleri
  • *Kırışıklık
  • *Elastikiyet kaybı – Sarkma
  • *Kırmızı yüz ( rosacea )

Gibi sorunlardan bir ya da birkaçı aynı anda cildimizde olabilir. Her sorunun farklı tedavi protokolü vardır. Bu tedavilerden biraz bahsedelim.

*LEKE

Cilt bakımı, lekeden şikayetçi olan kişilerin bilmeleri gereken bir şey varsa o da asla %100 geçmeyeceğidir. Günümüzde farklı bir çok metotla leke tedavileri uygulanmakta ve güzel sonuçlar alınmaktadır. Lekenin ne lekesi olduğu, ne zamandır var olduğu , neyin tetiklediği ve daha evvel bir tedavi uygulanıp uygulanmadığı bu tedavinin sürecine başlanılması için bilinmesi gereken önemli detaylardandır. Kaç yaşında olduğunuz ve bütçeniz de işlem protokolünü  belirlemek için önemli rol oynar. Leke de önerilebilecek birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Bunlardan bazılarını açıklayalım.

KİMYASAL CİLT BAKIMI

*PİİLİNG ( KİMYASAL ): Burada amaç, deri altına kontrollü hasar yollayarak üzerine uygulanan serumların cildin en alt tabakasına kadar iletilmesini sağlamaktır. Buradaki önemli nokta cildi en alttan yapılandırmaktır.

Kimyasal peeling, uygulanan maddenin içeriğine ve uygulama yöntemine bağlı olarak cildin en alt tabakasından en üst tabakasına kadar etki gösterebilir. Bu uygulamalar kişiden kişiye göre değişmekte olup uygulanan derinlik ve hasar oranına göre değişiklik göstermektedir.

İlgili Yazı:  AliExpress Alışveriş Yapmak Nasıl Oluyor?

*DERMAPEN: açılmış gözenekler, çizgiler ve kırışıklar, lekeler, yaşlılık kırışıklarını azaltma, cildin elastikiyetini sağlamak ve daha genç bir görünüm elde etmek için tercih edilen bu yöntem, cilt gençleştirme dışında ve  çatlakların görünümünü azaltıyor. Dermapen uygulaması micro iğneleme sistemi olarak yapılan ciltteki problemi en alt tabakadan çözmeyi hedefleyen kalıcı ve acısız bir işlemdir.

*NASIL UYGULANIYOR : Cilt dezenfekte edilerek işleme hazır hale getiriliyor, ciltteki probleme göre serum seçilip birden fazla problem varsa birden fazla seruma ihtiyaç duyulup kokteyl serumlarda hazırlanabiliyor. Dermapen cihazındaki derinlik ayarı, kişinin yüzündeki bölgenin hangi bölge olduğuna göre değişiklik gösterebiliyor. Göz kenarı ve dudak çevresinde derinlik daha aza indirgenirken yanaklarda ve hasarın çok olduğu bölgelerde derinlik artımı sağlanabiliyor. İşlem sonrası yüzde kızarıklık olabilmektedir, bunun için yatıştırıcı maskeler tercih edilebiliyor.. Kişiden kişiye değişmekte olup iki üç gün sonrası yüzeyel soyulmalar gözlemlenebiliyor. Bu kişinin tedaviye yanıt verdiğini gösteren sonuçlardan biridir.

CİLT BAKIMI İÇİN ÖNEMLİ BİLGİ

4 Mevsim uygulanabiliyor. Her cilt tipi için uygulanabiliyor. Başlıklar kişiye özel tercih edildiği için alerjik bir reaksiyon oluşturmuyor. Yüz dahil bütün vücutta dahil kullanılabiliyor. İşlem öncesi anestezik krem ile işlem yapılacak bölge yarım saate yakın uyuşturuluyor, bu da hasta için konforlu ve acısız bir işlem olanağı sunuyor.

*GENİŞ GÖZENEKLER : Cildin yağlılık oranı ve genetik özellikleri gözeneklerin genişlik derecesinde etkilidir.Yaş ilerleyip elastikiyet kaybı başladıkça gözenekler daha da genişler. Bu da bir çok cilt problemini beraberinde getirebilir. Gözenek sıkılaştırmak için sıkılaştırıcı serumlar , tonikler veya özellikle sıkılaştırıcı bilimum ürün kullanılabilir. Gözenek sıkılaştırmak için az önce bahsettiğimiz DERMAPEN en etkili yöntemler arasındadır. Buna alternatif olarak teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte ALTIN İĞNE yöntemi de uygunluğunu kanıtlamış bulunmaktadır. Peki ya nedir ALTIN İĞNE ?

İlgili Yazı:  Yerel Seçim Ne Oldu?

ALTIN İĞNE ÖZELLİKLERİ

*ALTIN İĞNE: İşlem öncesi, uygulama alanı temizlenir ve anestezi etkisi olan krem uygulanır.

Ucuna takılan altın iğne aparatı radyofrekans enerjisi ile cilde uygulanır. Başlık ucunda çok sayıda micro altın iğneler bulunmaktadır. Bölgedeki hasarın derinliğine ve yoğunluğuna göre derinlik ayarı yapılıp, cilde giriş çıkış yaparak kontrollü hasar enerjisi yollar. Burada önemli olan altın iğnenin iletkenliğinin çok fazla olmasıdır. Cildin en alt tabakasından itibaren elastin ve kolajenler tetiklenir. Uygun mezoterapi serumları,C vitaminleri,anti ageing,Sıkılaştırıcı kokteyller işlem için uygun ürünlerdir. Ciltte kızarıklık oluşabilir, kişi günlük hayatına devam edebilir. Aynı gün farklı bir ürün kullanılmaması gerekmektedir.  

*KIRIŞIKLIK: Yaşımız ilerledikçe yerçekiminin etkisi altına giriyor ve elastikiyet kaybına maruz kalıyoruz. Bu noktada genetik faktörler de bir o kadar önemli aslında. Fakat yaşlılık çizgilerimizle başa çıkmak artık mümkün. Öncelikle kırışıklık karşıtı ürünler , ev kullanımına uygun maskeler veya kremler kendi günlük bakımınızı yapmanız açısından çok önemli. İkinci aşamada Medikal Estetik hekimlerinin yapmış olduğu medikal dokunuşlar devreye giriyor. Botox , dolgu, mezoterapi , prp , örümcek ağı , İp ile yüz asma gibi birçok hizmet şuan cildi gençleştirmede kullanılıyor. Size uygun olan yöntem uzmanlar tarafından belirlenip çok kısa zamanda cildinizi toparlıyor ve uzun süre genç görünmenizi sağlayabiliyor.

Belirtilen bütün maddeler Cilt Bakımı özelliği taşır ve anlatılan bütün detaylar içindedir. MS DERMA ESTETİCA

Aliexpressten Alışveriş Yapmak

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir