Altcoin Nedir? Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoin Kripto para birimleri arasında ilk olarak ortaya çıkan Bitcoin’den sonraçıkan her coin’e  Altcoin denir. ( Alternative Coin ) olarak’da bilinir. Altcoin nedir? Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoinler, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Nem, IOTA, Moner gibi bir çok altcoin bulunmaktadır. İlk çıkan altcoin’in ismi Namecoin’dir.

Altcoinler her gün artarak kalabalık yaratmaktadır, ama çoğu altcoin zamanla tutunamayarak gözden kaybolmaktadır. Belirli coinler sistem üzerinde görünür olan bizlerin de rahatlıkla ulaşabileceği durumda ve güven sağlayan sistem içerisindedir.

Yukarıda sıraladığımız altcoinler sistem değerinin üstüne çıkarak kendilerini kanıtlamış durumdadır. Peki altcoin nedir?

altcoin nedir
altcoin nedir

Altcoin Ne Kadar Önemli?

Altcoinler hiçbir zaman bir bitcoin değerine ulaşamayacaktır, ama altcoinler kendi aralarındaki çekişmeli yarışı devam etmektedir. Altcoinler önemli rol oynayıp merkezleştirilmemiş sistem üzerinden çalışmaktadır. Altcoinler yazılımcılara gelişim açısından yardımcı olmaktadır, yeni özellikler ve yenilikler geliştirmek için imkansağlar. Altcoinler bitcoin sistemine sağlıklı rekabet ortamı yaratarak yatırımcılara güven vermektedir.

Altcoin’lere Yatırım Yapmalı mıyım?

Kripto paralar piyasa değerinde ve birimlerinde votalite değer yüksekliğinden dolayı riskli yatırım olarak geçmektedir. Hatta sizlerin sık sık duyduğu Bitcoin bile her seferinde dalgalı şekilde yansımıştır. Altcoin piyasası değişimlere daha sık yakalanmaktadır. Balinalar olarak bilinen sağlam yatırımcılar, Altcoin’lere yüklü miktarda fiyat yüklemesi yaparak değerini yükseltmektedir.

Fiyat yükseliş olarak arttığında balinalar ellerinde ki coinleri satarak bir çok yatırımcının zarara uğramasını sağlamaktadır. Bu döngü her şekilde devam etmektedir. Yapılan bu yönteme pump and dump adı verilir. Ama bu şekilde yükselen altcoinlerin ömürleri kısa olmaktadır.

Araştırma Yapmadan Altcoin Almayın !

Altcoin’lere yatırım yapmadan önce sağlam bir araştırma içinden geçmelisiniz. Eğer eksik bilgilerle yapacağınız yatırım sizleri hüsrana uğratacaktır. Büyük kayıplar yaşayabilirsiniz eğer para kazanmak istiyorsanız hem sabırlı hem istikrarlı olmalısınız.. Uzun vadeli yatırımlar yaparak kazancınızı arttırabilirsiniz, ama öncelikle bu işe girerken kaybetmeyi göze alarak başlamalısınız. Her durumun riski olduğu gibi bu durumda sizleri üzebilir.

İlgili Yazı:  Türk Bitcoin Siteleri En Yeni En iyi 2019 !

Altcoin satın almak istediğiniz durumda sizlere güvence sağlayan siteler üzerinden alışverişinizi sağlamalısınız. Bunun içinde araştırmanıza güvenerek sosyal medya destekli yazıları okuyarak karar verebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir